מהו שום שחור?

שום שחור הוא שום לבן, שעבר תהליך של יישון טבעי ארוכת טווח בת 90 יום במפעלנו .
בעקבות תהליך ההתססה צבע השום הופך לשחור, הטעם למתוק ממש כמו ממתק, המרקם הופך לרך ונימוח בפה והריח החריף נעלם ומשאיר במקומו ארומה משכרת. מלבד זאת, כל מרכיבי השום החיוניים כמעט הוכפלו בעקבות תהליך התסיסה.
תהליך החימום ( היישון ) מגביר את כמות החלבונים ונוגדי החמצון שמצויים בשום( השום השחור עשיר באינספור נוגדי חימצון). לדוגמא, מכיל הרבה יותר אליצין, גופרית, גלוטומט, סלניום, ארגינין ועוד, לעומת השום הלבן.

השום השחור עשיר בשפע סגולות מרפא באשר למערכת הלב וכלי הדם שלנו, למערכת החיסונית שלנו ולמערכת העצבים שלנו. נוגדי החמצון העוצמתיים מסייעים לשמור על בריאות גופנו ולהקל על תהליכים שונים המתרחשים בנו, כך שגופנו לא יעבוד קשה מדי ויוכל לשמור אנרגיות וכוחות לאורך השנים. הדבר אף מסייע להאט את תהליך ההזדקנות של גופנו.

יש בשום השחור פי שניים נוגדי חמצון ובמחקרים נמצא כי בשום השחור יש 92 יחידות נוגדי חמצון לעומת 119 יחידות בשום הלבן. נוגדי החמצון מגנים על תאי הגוף מהרס הרדיקלים החופשיים ומאטים את קצב הזדקנותם.
נוגדי החמצון הם חלק מהותי מהערכים התזונתיים, שעלינו ליהנות מהם על בסיס יומיומי. מעבר להתמודדות האיכותית שלהם עם תופעת הרדיקלים החופשיים, נוגדי החמצון מסייעים למטב תהליכים רבים בגופנו ולרבות את תהליך העיכול, תהליכי הניקוי והטיהור של גופנו, ויסות הורמונלי, ויסות של מוליכים עצביים, חיזוק המערך החיסוני שלנו והזרימה של מחזור הדם שלנו.

מחקרים אף מעידים כי אכילה מרובה של שום שחור, מסייעת למנוע הצטברות של רדיקלים חופשיים, שמובילה פעמים רבות לסרטן המעיים. זאת ועוד, ניכר כי נוגדי החמצון מסייעים להקל על התפתחות והתפשטות של לוקמיה, כתוצאה מדאגה עקבית לפעילות של מחזור הדם שלנו.

כמו כן, השום השחור תורם רבות לבריאות הלב ומערכת כלי הדם שלנו זאת בגלל שנוגדי החמצון הרבים, לצד הגופרית והאליצין, מסייעים לשמור על מחזור הדם שלנו חזק ונקי ממזיקים.

הגופרית והאליצין הן שתיהן תרכובות דומיננטיות בשום בכלל ואף בשום השחור, אשר תפקידן הוא לסייע ולחזק את המערך החיסוני שלנו ולטהר את מחזור הדם שלנו מפולשים ומזיקים. הן אף מסייעות להפחית דלקתיות-יתר בגופנו.

דבר נוסף וחשוב שמצוי בשום השחור ולא בשום הלבן הינו פי שניים נוגדי חמצון במחקרים נמצא כי בשום השחור יש 92 יחידות נוגדי חמצון לעומת 119 יחידות בשום הלבן. נוגדי החמצון מגנים על תאי הגוף מהרס הרדיקלים החופשיים ומאטים את קצב הזדקנותם.
פי שניים חומצות אמינו בשום השחור נמצאו 18 חומצות אמינו חיוניות בריכוז גבוה בכפי שתיים בהשוואה לשום רגיל. חומצות האמינו הן אבני יסוד לבניית החלבונים בגופנו והן הכרחיות לייצור הורמונים, לבניית רקמות ולהפקת אנרגיה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
דילוג לתוכן